قیمت گذاری مناسب برای فروش بیشتر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قیمت گذاری مناسب برای فروش بیشتر,قیمت گذاری مناسب,فروش بیشتر,

قیمت گذاری مناسب برای فروش بیشتر

در این مطلب از وبلاگ فایل ناب راهکار جهت قیمت گذاری مناسب را بازگو می کنیم. وقتی قصد خرید کالایی دارید و به فروشگاهی مراجعه می کنید برای یک کالای خاص با طیف وسیعی از قیمت ها مواجه می شوید. یک فروشگاه کوچک چه معمولی ترین کالا ها را بفروشد و چه لوکس ترین اجناس را عرضه کند دارای رنج قیمت های متنوعی است. حتما برایتان پیش آمده است زمانیکه به اجناس مشابه یک فروشگاه و قیمت های آن توجه می کنید بعضی از کالاها حس مثبت تری به شما انتقال می دهند و بعضی از آن ها با قیمتی که دارند بی کیفیت بودن و نامرغوب بودن کالا را می رسانند. در واقع مشتری با برچسب قیمت گذاری شده کالا و ظاهر آن سریع رابطه ای را در ذهن خود برقرار می کند که در ترغیب مشتری به خرید سهم به سزایی دارد.

قیمت کالا و قیمت گذاری از مهم ترین ابزار های در دست مدیران بازاریابی، صاحبان کسب و کار و فروشندگان است. مدیران بازاریابی با قیمت های متنوع برای یک کالای خاص می توانند هدف های متنوعی را دنبال کنند.

.

نکته اول:

یک هدف مهم برای مدیر بازاریابی یا صاحب یک فروشگاه میتواند حداکثر کردن سود باشد. در این صورت قیمت گذاری را در طیف بالاتری انجام می دهد. واضح است که هر چه قیمت بالاتر باشد به ازای فروش یک کالای خاص سود بیشتری عاید فروشنده می شود. ولی مقوله قیمت گذاری بسیار پیچیده تر از این است. این طور نیست که هر کسب و کاری بتواند با بالابردن قیمت خود سود بیشتری را  بدست آورد. بالا بردن قیمت بدون در نظر گرفتن مشتریان، قدرت خرید آن ها، مقدار پولی که حاضرند برای یک کالا بپردازند نه تنها مفید نیست بلکه مانند شمشیر دو لبه است و می تواند به از دست دادن مشتریان و سقوط کسب و کار منجر شود. ممکن است یک کالای کاملا مشابه از یک برند خاص در چند منطقه جغرافیایی که مردم از نظر قدرت خرید در سطوح مختلفی قرار دارند با قیمت های متفاوتی عرضه شود.

.

نکته دوم:

ممکن است مدیر بازاریابی ترجیح دهد قیمت کمتری را برای کالا در نظر بگیرد ولی در عوض حجم فروش را بالا ببرد در واقع به بیشتر فروخته شدن کالا کمک کند. در این مورد مدیر بازاریابی در پی بالا بردن سهم بازار است و میخواهد با این نحوه قیمت گذاری به مشتریان و طیف وسیع تری از جامعه کالا را  بفروشد. برای مثال این نوع سیاست قیمت گذاری می تواند در زمان معرفی یک کالای جدید به کمک بازاریابان بیاید. همیشه باید در نظر بگیرید که قیمت گذاری یک رابطه “دو دو تا چهار تا ” نیست. بسیاری از عوامل را باید در قیمت گذاری یک کالا در نظر گرفت و به اهداف بلند مدت تر و دیگر سیاست های کلی کسب و کار توجه کرد.

.

نکته سوم:

موردی که همیشه در قیمت گذاری به آن توجه می شود و تعیین کننده قیمت پایه یا حداقل قیمت برای کالاست ، هزینه ها هستند. هزینه هایی مانند حمل و نقل، انبار داری، مواد اولیه، تامین خدمات برای مصرف کنندگان و بسیاری موارد دیگر از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت کالا است. طبیعی است که اگر بنا به استراتژی های کسب و کار خود مجبور هستید قیمت گذاری را با طیف پایین تری انجام دهید و کالایی با قیمت پایین تر به مشتری عرضه کنید، باید تلاش خود را صرف کمتر کردن هزینه ها نمایید.

همیشه به یاد داشته باشید که هیچ یک از موارد فوق را نباید به تنهایی برای قیمت گذاری در نظر بگیرید. اگر فقط به هزینه ها توجه کنید مانند اشتباهی که اکثر کسب و کار ها مرتکب می شوند، از مجموعه ای از عوامل غافل مانده اید. باید رابطه بین قیمت و تقاضا و تصورات ذهنی مصرف کننده از کالا را نیز در نظر بگیرید.

.

منبع: مسیر ذهنی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • ۹۵-۱۰-۲۲
  • 31 بازدید
  • بدون دیدگاه